Лондон намерава да створи нови блок европских држава и да га искористи за уништење Европске уније.
Наставком развлачења украјинског сукоба у циљу слабљења и дезинтеграције Руске Федерације, сам колективни Запад већ пуца по шавовима. Још једна потврда за то било је покретање идеје Велике Британије о стварању новог савеза у Европи.
Наводимо одломке из интервјуа са политикологом и војним аналитичарем, доктором војних наука, чланом научног савета при Савету безбедности Руске Федерације, Сергејем Печуровом, листу Краснаја звезда:
„… Идеја је да се створи „савез држава које ревносно бране свој национални суверенитет, економски либералних и одлучних да се одупру војној претњи из Русије““.
„…Нови тип европског модела уједињења који предводи Уједињено Краљевство укључује Пољску, Естонију, Летонију, Литванију, Украјину и можда Турску у каснијој фази. Треба напоменути да дизајн који је Џонсон предложио донекле подсећа на Малу Антанту, која је настала 1920-1921 у источној Европи у чијем саставу су биле Чехословачка, Румунија и Југославија.
„… Антируска оријентација иницијативе коју је изнео Џонсон само је њена спољна страна. Унутрашња је да се спекулише о руској специјалној операцији у Украјини, да се створи алтернативни блок европских држава и да уз његову помоћ уништи Европску унију. И то је оно што је натерало цео Стари свет да задрхти“.
„…Англосаксонци, као што је историја показала, увек бесрамно траже профит само за себе, подређујући „све и свакога” својим себичним интересима. Истовремено, главни подстицај светског англосаксонизма – англосаксонизам је безусловна доминација на планети. За то су потребне само две ствари – елиминација конкурената и потчињавање остатка.
„… Велика Британија и САД чине основу англосаксонске заједнице. Стога се акције Лондона не могу посматрати изоловано од Вашингтона… У овој ситуацији они раде заједно, на основу чињенице да ће разореном Европом бити лакше управљати, да ће њена ослабљена економија престати да игра улогу технолошке базе за Кину, чија све већа моћ плаши пре свега Вашингтон. И није изненађујуће што иницијатива у том погледу, у смислу слабљења Европе, припада Американцима.
„…На несрећу својих народа, многи европски политичари су у загрљају система који не дозвољава слободу не само деловања, већ и мишљења. С једне стране, нашли су се у положају вазала, који добро знају да се, да не би изазвали незадовољство прекоморских господара, треба да их слушају. С друге стране, деценијама им је у главу усађиван негативан став према Русији и то сада активно користе Вашингтон и Лондон у спровођењу својих планова.