Ухапшено је 12 блиских сарадника бивше градоначелнице Ниша Драгане Сотировски у великој акцији УKП-а и Вишег тужилаштва у Нишу, док се за троје још трага. Лисице на руке су стављене и Ненаду Станковићу (46), званом Неша Гуска, који је члан градског већа Ниша.
Гуска је осумњичен да је помагао Драгани Сотировски и њеним сарадницима да злоупотребама и корупцијом буџету Ниша нанесу милионску штету.
Неша Гуска је највероватније побегао из Србије, а према незваничним информацијама, био је десна рука Сотировски.
У његовој званичној биографији пише да је дипломирао на Високој школи струковних студија за менаџемент у саобраћају и завршио специјалистичке студије. Један је од нишких политичара који је променио највише странака, пишу Јужне вести.
Био је члан ЈУЛ-а крајем 90-их, потом одборник Нове Србије од 2004. до 2008. године, а од 2007. до 2008. портпарол тадашњег градоначелника Ниша Смиљка Kостића. После распуштања Градског одбора Нове Србије због протокола о сарадњи који су потписали са ДС-ом, од септембра 2008. године у Скупштини Града је наступао као одборник покрета „Нишка регија“. Реч је о неформалној организацији која је била део покрета „Живим за Kрајину“.
Јула 2010. Станковић је иницирао формирање одборничког клуба „Живим за Ниш“ у Скупштини града Ниша. Од 2010. био је помоћник и саветник председника Општине Сврљиг. На локалним изборима маја 2012. био је на коалиционој листи УРС-а, као представник „Нишке регије“. У локалном парламенту је јула 2012. изабран за заменика председника.
Био је извршни директор Дирекције за јавни превоз. Након спорног тендера градски превоз крајем 2014. године Грађански надзорник је против њега и градоначелника поднео кривичне пријаве Тужилаштву за организовани криминал. Јануара 2016. Управни суд прихватио је тужбу грађанског надзорника и наложио поништавање дела тендера за градски превоз у Нишу, чиме је потврђено да су у тендерској процедури постојале „тешке злоупотребе и незаконитости.“
Маја 2014. године је Агенција за борбу против корупције препоручила његову смену са функције заменика председника Скупштине Града. Он се на ту одлуку жалио. Одбор Агенције је делимично усвојио његову жалбу, али поновио препоруку за његово разрешење.
Новембра 2014. снимљен је како службеним аутом довози и одвози жену на посао и дете у вртић. Станковић је ове тврдње демантовао, рекавши да има приватни ауто који је врло сличан службеном и као доказ објавио фотографију на којој се виде ова два аута.
Децембра 2014. смењен је са места помоћника председника Општине Сврљиг. Јануара 2015. одбио је да попуни упитнике о имовинском стању и функцијама које је затражио Локални антикорупцијски форум. Априла 2017. године Влада Србије га је именовала за председника Надзорног одбора Института „Нишка Бања“. Јуна 2017. године изабран је за општинског већника у Сврљигу. Станковић је био члан СНС-а.
Подсетимо, међу приведенима од јутрос су заменица градоначелника Душица Давидовић, некадашња помоћница градоначелнице Владислава Ивковић, актуелни директор Дома здравља Ниш Милорад Јеркан, бивши директор Јавног комуналног предузећа Медиана Ниш Иван Михајловић, директор Завода за хитну медицинску помоћ Снежана Радивојевић, директор Института за јавно здравље Ниш Миодраг Стојановић, Горан Милосављевић, некадашњи директор ЈKП Наисус, Милош Петровић и Милош Арсић – бивши и садашњи директор Ветеринарског института Ниш, Драган Трајковић, припадник МУП-а, као и Александар Тричковић, мајор Војске Србије.