Пентагон управља тајном војском од 60.000 војника, коју чине војници, цивили и плаћеници, који путују светом под лажним идентитетима уграђеним у консултантске куц́е и компаније без знања америчког народа или вец́ине Kонгреса
Најтајнију војску створио је Пентагон током протеклих 10 година у оквиру програма названог „без потписа“, а делује и на домац́ем и на међународном нивоу, користец́и снаге тајних бораца који носе цивилну одец́у док обављају задатке за Пентагон.
Снага ових плаћеника је 10 пута вец́а од тајних елемената ЦИА-е, кошта више од 900 милиона долара и ангажује око 130 приватних компанија у операцијама на локалитетима попут Блиског истока и Африке.
Упркос својој величини и буџету, Kонгрес никада није одржао саслушање о тајној војсци. Отприлике половину снага „без потписа“ чине специјалне снаге, високо обучени командоси који ликвидирају особе које Пентагон означи као терористе широм света, укључујуц́и Иран и Северну Kореју.
Специјалисти за војну обавештајну службу чине други по величини елемент унутар ових Пентагонових снага. Али најновију и најбрже растуц́у групу у јединици чине „сајбер ратници“ који користе лажне личности и технике на мрежи како би се прикрили и како би могли да прате циљеве „високе вредности“, прикупљају „јавно доступне информације“ и учествују у кампањама утицаја за манипулисање друштвеним мрежама.
Тајним Пентагоновим програмом плаћеника управља неколико владиних организација.
Један недавно пензионисани високи официр који је надгледао један од програма „без потписа“ рекао је да нико није потпуно свестан њиховог обима или импликација које могу имати на ратовање у случају војног сукоба.
„Без потписа“ у Русији
Москва је у мају 2013. године наредила „трец́ем секретару“ по имену Рајан Фогл да напусти земљу и објавила фотографије на којима је Фогл ухваћен носећи плаву перику. Објављен је и списак на којем је назначено да поседује четири пара сунчаних наочара, две перике, уличну мапу, компас, батеријску лампу, швајцарски нож , и стари модел мобилног телефона.
Фоглијево протеривање привукло је пажњу међународних новинских медија и изазвало презир пензионисаних званичника ЦИА због недостатка доказа због којих је Фогли протеран.
Али испоставило се да је Фоглијев мобилни телефон сакривао софистицирани уређај.
Један од припадника групе „без потписа“ открио је касније да је стари модел телефона заправо само била маска и да је скривао уређај за „тајну комуникацију“, као и да је у себи имао „штит“ за идентификацију радио фреквенције који блокира електронско праћење.