Универзитет Стенфорд је објавио листу са именима два одсто најутицајнијих научника у свету, базирану на стандардизованој метрици цитирања свих научника и научних дисциплина. На њој су и научници са Природно-математичког факултета Универзитета у Нишу
На листи за календарску 2019. годину налазе се научници са Природно-математичког факултета Универзитета у Нишу: професори др Љубиша Кочинац, др Драган Ђорђевић и др Дијана Мосић са Департмана за математику.
Такође, на њој је и професор др Нико Радуловић са Департмана за хемију. Њихова имена се налазе међу 45 научника са ове листе који су из Србије. “Јако сам се изненадио када сам чуо да се налазим на престижној листи Универзитета Стенфорд међу 100.000 најутицајнијих светских научника за 2019. годину, а још чудније је то што сам за то сазнао од колегинице из Београда. Једноставно, нисам ни помишљао на нешто тако, па нисам ни погледао листу када је објављена. Ово, својеврсно признање, једно је од најзначајнијих признања од мог првог објављеног рада”, каже професор др Нико Радуловић.
Стенфордова листа се формира сваке године, али за претходну, како би подаци били што прецизнији. Квалификује научнике у 22 области на основу великог броја параметара. Све се то пореди са осталим научницима у области којом се баве. Награда је значајна, не само за младог нишког научника др Ника Радуловића, већ и за факултет на коме ради, па и сам Универзитет у Нишу. Радуловић објашњава да цитираност професора са нишких факултета доприноси и бољој позицији, како факултета, тако и Универтитета на Шангајској листи.
Осим што ради са својим студентима, Радуловић припрема и средњошколце за такмичење из хемије заједно са колегом Душаном Словићем са Хемијског факултета у Београду. Њихови такмичари постижу значајне резултете на међународним такмичењима. Овај нишки научник је на Природно-математичком факултету од 2005. године и до данас је објавио преко 240 научних радова. Ово није први пут да се његови радови нађу међу најцитиранијим радовима у свету.
“Пре осам година је „Скопус“, индексна база у оквиру једног од највећих светских издавача, правила преглед најмлађих и најцитиранијих научника у својим областима, међу којима се нашло и моје име”, за крај истиче Радуловић.