Војска Југославије, на граници са Македонијом, заробила је три америчка војника на данашњи дан 1999. године.
Сва тројица су припадала извиђачкој чети америчке дивизије чија је база у Немачкој.
Командант Треће армије Војске Југославије, генерал-пуковник Небојша Павковић са командантом Приштинског корпуса генерал-мајором Владимиром Лазаревићем посетио је војнике тог корпуса у зони дејстава. Генерал Павковић је војницима одао признање за изузетно храбро и професионално извршавање задатака.
Тројица ухапшених војника су Ендру Рамирез, Кристофер Стоун и Стивен Гонзалес, а Павковића је о њиховом заробљавању обавестио командант Нишког корпуса, генерал Негослав Николић.
Павковић у дневнику описује да му је Николић рекао да су њих тројица заробљени у заседи у рејону села Славујевац, у близини Прешева.
Када је завршио разговор, Павковић је свима који су били у његовој близини саопштио радосне вести, а онда је чуо аплауз.
Негде пре поноћи, зазвонио је телефон. Павковић је мислио да га зове начелник генералштаба Драгољуб Ојданић, али са друге стране везе је био председник Слободан Милошевић.
Милошевић је, тврди Павковић, честитао на успеху и захтевао да се према заробљеним војницима поступа коректно.
На крају су маринци пуштени на слободу и вратили су се у САД.
Председик САД, Бил Клинтон, одбацио је као неприхватљив предлог југословенског председника Слободана Милошевића да се по обустављању напада НАТО на СРЈ решавају сва питања политичким путем.
После састанка са председником Милошевићем, руски премијер Јевгениј Примаков отпутовао у Бон. НАТО саопштио да је мисија руског премијера у Београду и Бону била неуспешна и најавио да ће „проширити и појачати“ нападе на СР Југославију.
Врховни командант НАТО генерал Весли Кларк добио овлашћење да прошири број и обим циљева за нападе НАТО у Југославији.
Русија затражила дозволу за пролаз кроз Босфор седам бродова Црноморске флоте. САД изразиле забринутост.
Хакери из Југославије упали у сајт и систем е-поште НАТО-а, саопштено је из седишта алијансе.
Неколико десетина људи протестовало испред Беле куће због агресије НАТО на СРЈ. Протести и у Грчкој. Хиљаде Грка блокирало је улаз у војну базу у месту Араксос. У знак подршке словенској браћи у Србији Московљани прошетали улицама града.