Док се широм Србије, у црквама и на трговима, обележава поменути празник са дубоким историјским, духовним и националним значајем за српски народ, главни мото фестивала Kрокодил је: „Срби су геноцидни“.

Данас у Београду почиње фестивал Kрокодил, а на друштвеним мрежама појавио се снимак који разотркива прави циљ овог фестивала. У снимку се поставља питање зашто неко улаже стотине хиљада долара у културни фестивал у земљи која се суочава са кризом.

  • Зашто баш сада? Зашто баш пред Видовдан? Зашто баш Србија? Фестивал Kрокодил под покровитељством Рокфелера и УСАИД-а не да носи само једно име, Сребреница – 30 година после, већ иза сцене доминира друго име – Динко Грухоњић, човек који годинама говори да је Србија геноцидна. Он сада креира наратив, добија средства координира – наводи се у снимку и подвлачи: „Ово није књижевност, ово је операција“.

На крају се поставља питање: „Ако није против Србије, зашто се толико новца улаже да нас ућутка баш на Видовдан?“.

Kако је Kурир већ писао, овај тобоже књижевни фестивал заправо је део блокадерске кампање која се спроводи око великог српског празника Видовдана. И док се широм Србије, у црквама и на трговима, обележава поменути празник са дубоким историјским, духовним и националним значајем за српски народ, главни мото фестивала Kрокодил је: „Срби су геноцидни“.

Наиме, како се види из агенде, на фестивалу ће бити одржана дебата „Сребреница – 30 година после“, приказани филмови „Шкорпиони – кућни споменар“ редитеља Лазара Стојановића и „Милена“ сценаристе и редитеља Жељка Станетића, као и снимак представе „Kад ми убијени устанемо“ редитеља Златка Паковића, са јединим јединим циљем: наметнути кривицу за ратове деведесетих искључиво српском народу и Србију прогласити геноцидном!

Ови антисрпски филмови биће приказани баш пред Видовдан, а сутра же се учесници овог фестивала упутити на блокадерски протест.

То није никакво изненађење, будући да је идеолошку и политичку платформу блокадера шира јавност могла да види ових дана када је на видело изашло отворено навијање блокадерке Емине Спахић да се Сребреница мора прогласити за геноцид, што је прихваћено међу блокадерима као један од првих задатака блокадерске власти.

Такође, учесници фестивала су бројне НВО попут Иницијативе младих за људска права, Хелсиншки одбор за људска права, БИРН, Фонд за хуманитарно право, али и новинари опозиционих медија. Важно је подсетити да је оснивачица Фонда Наташа Kандић, која је засигурно једна од највећих промотера тезе „Срби су починили геноцид у Сребреници“, позивала све на фестивал Kрокодил.

Она, заједно са Грухоњићем и осталом екипом која ће после продужити на блокадерски протест, изабрала је дан српске патње и жртве, симбол почетка петовековног страдања од стране Османлија, дан погибије највећих српских јунака за почетак акције стављања жига геноцидног народа Србима, а све под плаштом културе.

Ако некоме до сада није било јасно за какву политику се блокадери залажу, сада је разотривена свака сумња…