Бивши официр ЦИА и политички активиста Реј Мекговерн у интервјуу за Спутњик говори о свом детаљном извештају, који износи многе скандалозне детаље о томе како су се америчке а не руске специјалне службе мешале у ток и исход председничких избора 2016. године. Мекговерн такође говори зашто је тако тешко убедити америчко становништво у његова сазнања.
Извештај Мекговерна, објављен прошле недеље, садржи нове суштинске доказе о томе како су се амерички обавештајци мешали у ток и исход председничких избора 2016. године.
Такође, извештај говори о томе како су запослени у ФБИ, иначе присталице Хилари Клинтон, који сада воде истрагу против Доналда Трампа, покушали да заштите кандидаткињу Демократске партије од могућих оптужби за разне махинације. Између осталог Клинтонова је могла бити оптужена за давање лажних исказа (изјава) пред ФБИ и наводно одавање државне тајне.
Реците нам нешто више о свом извештају и шта вас је нагнало да га напишете?
Чак и многе моје колеге, иначе веома паметни људи широких погледа, дубоко и искрено верују у то да се Русија мешала у америчке председничке изборе и сходно томе, они мисле да је мој извештај контраобавештајне природе. Веома је тешко променити мишљење код људи који имају већ формиран став поводом нечега, чак и ако, као у овом случају, постоје чврсти материјални докази. Дозволите да приметим да је за ових неколико дана, откако је извештај био објављен на неколико интернет портала, ваш позив био једини предлог да се уради интервју на тему тога да се није Русија мешала у америчке председничке изборе, већ ФБИ и ЦИА.
Срж мог извештаја показује да објављена електронска преписка од стране Главног инспектора Министарства правде показује да су људи из виших руководећих кругова ФБИ, укључујући контраобавештајце, организовали заверу како Трамп не би победио на изборима. Такође, завера се тицала и случаја да и ако Трамп победи, они могу да „пусте у оптицај“ информацију да је „Трамп неправедно победио на изборима уз помоћ Русије“.
У овом тренутку, управо тај моменат доминира у нашим медијима и то је на крају крајева веома срамотно. Чак и веома образовани, обавештени људи, широких схватања верују у верзију да је Русија „крива за све“. Чак и они портали који слове за прогресивне, где сам објављивао своје раније радове, сада подржавају Демократску партију. Сад сам одбачен као што су били дисиденти у совјетско време.
Зашто су ЦИА и ФБИ покушале да протуре информацију о наводном руском мешању у изборни процес и исход избора у САД, зар их такве активности не дискредитују?
У праву сте, они шире срамотне информације, али амерички народ не разуме шта се дешава у реалности, јер медији објављују једностране информације, нема заправо тог плурализма мишљења којим се Америка поноси.
Први и главни задатак америчких специјалних служби је био да се учини све како Трамп не би победио. ФБИ чак шири информацију коју су вештаци након завршене експертизе демантовали, да су руски програмери наводно хаковали електронску пошту чланова Демократске партије САД и предали све информације сајту Викиликс. Када ово говорим, мислим на вештачење које су извршили и контролисали амерички стручњаци и које је потврдило да је хакер Guciffer 2.0најобичнији сајбер-криминалац и преварант.
Неке колеге мисле да је Guciffer 2.0заправо дело америчке Агенције за националну безбедност. Апсолутно ми није страно да претпоставим и да замислим да су наши програмери у виду контробавештајне делатности осмислили Guciffer 2.0 како би показали „Видите, ево на овим порукама се користи ћирилица“. Они су, по мом мишљењу ове шаблоне „налепили“ на преписку, како би испало да је Русија крива. Све је то демантовала експертиза.
Веома је важно да људи знају све ово. Али, чак и ова информација или нека друга тешко да може стићи до великог броја грађана. Медији не желе да објављују овакве приче. Осим тога, као што сам већ поменуо, једном формирано мишљење код људи се веома тешко мења…
Извор: sputniknews.com