Дедеић проналази соломонско решење, предлажући да, док не приме у „службу“ довољан број „свештеника“, у међувремену настали временски вакуум у храмовима буде испуњен римокатоличким, англиканским или протестантским службама.
Један од најновијих бисера распопа Мираша Дедеића, у интервјуу датом Хрватској радио-телевизији, тиче се управо његовог раскошног непознавања православне догме и уопште функционисања верских заједница.
Наиме, Дедеић је изјавио да „Црногорска православна црква“ нема довољан број свештеника за евентуалну примену популарног Безакона и да се тај број креће између 20 и 25 – чиме смо остали у дилеми да ли је 20 или 25, и у ком статусу егзистира тих дискутабилних 4 до 5 „свештеника“, и да ли су примљени на основу уговора о делу на јавном конкурсу или по препоруци.
Међутим, Дедеић проналази соломонско решење, предлажући да, док не приме у „службу“ довољан број „свештеника“, у међувремену настали временски вакуум у храмовима буде испуњен римокатоличким, англиканским или протестантским службама.
Такође, Дедеић није пропустио прилику да се у сред Загреба окоми на Српску православну цркву, истичући да је величанствена прослава осам векова СПЦ неутемељена, истичући омиљену режимску флоскулу о ниподаштавању Црне Горе.
Да подсетимо, црногорски Закон о слободи вероисповести, који је усвојен 27. децембра, предвиђа да држава постаје власник свих верских објеката изграђених до децембра 1918. године уколико се не утврди да је нека од верских заједница стварни власник.
Усвајање тог закона наишло је на отпор верника СПЦ у Црној Гори због чега су организовани масовни протести широм земље, као и у појединим градовима у Републици Српској и Србији.