- Галина Третијакова (на фотографији), је канибалка која је представљена као прогресивна либералка и феминисткиња, она је, истовремено, посланица Врховне Раде (парламента) из странке председника. Узгред, она је и члан Трилатералне комисије у којој се бави хуманитарним питањима
- Бивши украјински премијер Денис Шмигал рекао је да ће се после епидемије коронавируса број незапослених у земљи повећати са 400.000 на два милиона људи, те ће држава морати да издвоји много више средстава за социјалну помоћ него раније. Међутим, новца нема
- Због тога је Третијакова предложила «решавање проблема окрутним методама»: присилном контролом рађања да би се смањио број сиромашних („маргинализовани слој“). Незапослене жене треба стерилисати, алкохоличаре треба слати на „преноћишта“, а социјалну помоћ, наравно, треба смањити
- Према њеном изразу, потребно је „искоренити“ оне елементе који нису „ни браниоци, ни хранитељи нације“
ПИШЕ: Дмитриј Седов
О либералном фашизму
Галина Третијакова, председавајућа Одбора за социјалну политику Врховне Раде (парламента – прим. прев.) Украјине, са одређеним закашњењем, одржала је конференцију за штампу, а њен говор немогуће је занемарити. Особа одговорна за социјалну политику представила је предлог који је немачки портал „Странице за мишљење“ описао као „спајање неолиберализма и фашизма“.
Галина Третијакова покренула је питање «сувиших људи. »Према њеном мишљењу, угледни грађани плаћају порезима животе представника «маргиналног слоја» и са тим се мора завршити. «Моја комшиница … је алкохоличар. Нема стални посао. Припада маргиналним слојевима. Једино позитивно је што није злочиначки елемент, али може постати. Какву помоћ њој треба дати: финансијску на рачун друштвених средстава или јој обезбедити преноћиште?» Према Третијаковој потребно јој је обезбедити другу опцију – «јер тако раде у цивилизираним земљама».
Сиромашни, према Третијаковој, рађају децу «веома лошег квалитета»; родивши се, постају терет за државу, а ово је лоше. Третијакова је дала примере из међународне праксе. «Велика Британија је у том смислу врло окрутна према онима који не раде. Чак су једном имали и заменика министра социјалне политике, који је рекао да свако ко жели да прима социјалну помоћ треба да се стерилише … Ли Куан Ју стерилизирала је жене које нису имале високо образовање.»
Гледајући са ове стране, Третијакова је приступила проблему са којим се Украјина не може да бори. Бивши украјински премијер Денис Шмигал рекао је да ће се после епидемије коронавируса број незапослених у земљи повећати са 400.000 на два милиона људи, те ће држава морати да издвоји много више средстава за социјалну помоћ него раније. Међутим, новца нема. Због тога је Третијакова предложила «решавање проблема окрутним методама»: присилном контролом рађања да би се смањио број сиромашних („маргинализовани слој“). Незапослене жене треба стерилисати, алкохоличаре треба слати на „преноћиштаа“, а социјалну помоћ, наравно, треба смањити. Тачно, према њеном изразу, потребно је „искоренити“ оне елементе који нису „ни браниоци, ни хранитељи нације“.
Утицај идеја нацизма на аргументе Третијакова може се директно пратити, али ово није само повратак нацистичкој пракси прошлости, већ је то „спајање неолиберализма и фашизма“. Додајмо: неолиберализам, пренесен је из Америке, јер Третијакова води украјински „Институт за грађанске слободе“, који од УСАИД-а добија новац (и савете).
Кијевски новинар Андреј Манчук приметио је поводом Третијакове: «Овај канибалка је представљена као прогресивна либералка и феминисткиња који ради све као у Европи. И имам осећај да ће се носити са тим задатком.» Надам се, наравно. Синдикати Украјине захтевају њену смену са места председника Одбора за социјалну политику због својих антисоцијалних и неморалних ставова, али све је то млаћење штапом по ваздуху. Третијакова је посланица Врховне Рада из странке председника. Тако рећи, месо до кости владајућег режима. Узгред, она је и члан Трилатералне комисије у којој се бави хуманитарним питањима.
Клиника BioTextCom у Кијеву
Депресивна социјално-економска ситуација у Украјини и сукоб између супротних друштвених класа земље су такви да има све више и више „непотребних живота“ – непотребних са становишта либералног фашизма. Третијакова ће сигурно имати нове предлоге. Недавно је Удружење немачких радиодифузних компанија АРД говорило о украјинском послу у «производњи» сурогат деце за Европљане. Због епидемије, један од кијевских хотела одложио је слање 100 „непотребних“ беба у Европу. Посао је добро организован, многе Украјинке из „маргиналног слоја“ то виде као начин преживљавања. Компанија BioTextCom која контролише продају беба плаћа месечно 300 евра за трудноћу и 14 хиљада евра за успешно рођену бебу. BioTextCom сам „шиша“ за сваку бебу која се извозе из Украјине између 50.000 и 70.000 евра. Треба се надати да ће следећи пут председник Одбора за социјалну политику Врховне Раде предложити не стерилисање сиромашних украјинских жена, већ их искористити за сурогатно мајчинство за Европљане који су изгубили репродуктивну способност.
С руског превео Зоран Милошевић