Комшије не престају да својатају српског стрелца…

Велики подвиг Дамира Микеца и Зоране Аруновић на Олимпијским играма у Паризу привукао је велику пажњу хрватских медија.

Дамир Микец и Зорана Аруновић пошто су у епском финалу после великог преокрета савладали турски тим резултатом 16:14 у дисциплини 10 метара ваздушни пиштољ.

Успех Микеца привукао је велику пажњу у комшилуку, баш као и након освајања сребра у поједниначној конкуренцији на Олимпијским играма у Токију.

Готово сви хрватски медији сјајног српског спортисту својатају – називају га „Сплићанином“ и лажним навијачем Хајдука из Сплита.

Хрватски Индекс објавио је текст са насловом: „Сплићанин освојио злато за Србију“.

У тексту истичу да је Дамир одлучио да наступа под заставом Србије, иако је рођен и одрастао у Сплиту. Посебно истичу чињеницу да је освајањем злата зарадио 200.000 евра – „пуно више него да је наступао за Хрватску“, истиче Индекс.

„Породица му је деведесетих протерана, па се преселила најпре у Херцег Нови, а затим у Београд. Микец је касније говорио како је одрастајући у Сплиту говорио да навија за Хајдук, а у стварности је био симпатизер Црвене звезде.

Занимљиво, „Слободна Далмација“ је присвојила медаљу Србије.

„Сплит има златну медаљу! Србија слави најсјајније одличје на Олимпијским играма у Паризу“ наслов је на хрватском порталу.

Наравно, у први план истичу податак да је Дамир рођен у Сплиту и да је као дете говорио да је навијач Хајдука, иако му је срце куцало за Црвену звезду.

Слично пише и популарни портал „Јутарњи.хр“:

„Рођени Сплићанин донео Србији прву медаљу на Олимпијским играма у Паризу“

„‘Хрват’ освојио златну медаљу за Србију: Вучић га частио са чак 200.000 евра“, наслов је на порталу „Дневно.хр“.

И они у први план истичу да је Дамир рођен у Сплиту и преносе изјаву коју је српски стрелац својевремено дао:

„Рођен сам у Сплиту, али то је била Југославија. Прво су ме хтели присвојити Хрвати, а сад желе и Словенци“.

Микец је са очеве стране пореклом из Словеније, а мајка му је из Сенте. Због тога што је Дамиров рођени брат Горан имао респираторних проблема као дете, преселили су се у Сплит где је игром случаја рођен и наш олимпијац, међутим као и највећи део српског становништва морао је да избегне 1991. године из Далмације за време рата.

Курир спорт/Ј.М.