Председник Српске Деснице Миша Вацић решио да окупи интелектуалну елиту у своје редове. Након проф др Радомира Ковачевића и др Татјане Јоцовић, академика Српске развојне академије, члан Српске Деснице постао је и проф др Ненад Капор.
Професор Капор је учинио велику част дајући своју подршку, приступајућу Српској Десници. Истакао бих да је учествовао је на великом броју Међународних научних скупова из области наоружања и војне опреме, где је излагао своје научне радове и постигао запажене резултате у примени нових технологија – рекао је Миша Вацић.
– Заиста сам поносан што угледни интелектуалци препознају Српску Десницу као своју, и што су спремни да своје знање и искуство ставе на располагање нашој идеји. Нећу бити скорман, и желим да истакнем да Српска Десница, упркос покушајима многих да наше биствовање на политичкој сцени окарактеришу као краткорочно, прави тим који ће у будућности својим резултатима освојити народ, и бићемо, као што нам је циљ, део власти која ће спроводити политику и програм за који се залажемо и промовишемо – навео је Вацић.
Проф др Ненад Капор истакао је да је програм Српске Деснице један од главних фактора на основу чега се одлучио да подржи Мишу Вацића и ову политичку опцију.
У потпуности сам спреман за свеукупну сарадњу и ангажовање. Свим својим капацитетима ћу помоћи да се десница још интезивније промовише, посебно у академској елити, која је увек са поносом ценила и неговала искрене националне вредности – казао је Капор.
Ко је професор Капор?
Проф др Ненад Капор дипломирао је на Машинском факултету Универзитета у Београду на Катедри за Војно машинство, смер ракетно наоружање. Постдипломске магистарске студије (одбраном магистарске тезе под називом „Развој методологије прорачуна елемената поређења ваздухопловног наоружања и модела трошкова организоване ракетне ватре“) и докторске студије (на тему „Анализа и синтеза алгоритма оцене параметара ефикасности наоружања за интервидовске подршке КоВ-у“), завршио је на Машинском факултету Универзитета у Београду, на Катедри за Ваздухопловство и Катедри за Системе наоружања).
У току рада у Центру за развој, на задацима реализације специјалне технике и војних технологија, обавио је више стручно-пословних специјализација, једну у Француској ракетној индустрији, затим две у СССР-у и једну у САД, у оквиру које је реализовао експериментални део магистарског рада и докторске дисертације за потребе задатака НИР-а. Најистакнутије научне и стручне резултате постигао је у области ракетних технологија, системског пројектовања специјалних компонената подсистема и система НВО, разради и развоју посебних наменских технологија и производа, као и релевантним научним областима карактеристичним за примењена истраживања компонената и система НВО.
Тренутно је ангажован у својсту Научног сарадника као професора на Машинском факултету Универзитета у Београду и Универзитету Мегатренд – Факултет за цивилно ваздухопловство где обавља и функцију продекана за Научно истраживачки рад (НИР). Гостујући је професор на више факултета у региону из наведених области. Организатор је и руководилац Центра за развој производних програма за потребе наменске индустрије.
Аутор је преко 100 научних, стручних и професионалних радова, монографија и уџбеничког материјала, елабората, студија, рецензија, мишљења и конструктивно-технолошких документација. Учествовао је на великом броју Међународних научних скупова из области наоружања и војне опреме, где је излагао своје научне радове и постигао запажене резултате у примени нових технологија при развоју ротора и лопатица хеликоптера од композитних материјала. Као сарадник тима Машинског факултета из Београда радио је на развоју супституције главних ротора хеликоптера Газела и Ми8.