Потпредседник Владе Србије Александар Вулин изнео је тврдњу да је Србија у трећој од четири фазе „обојене револуције“.

Циљ је, како тврди, смена власти „јер је то интерес великих сила“.

Вулин је у програму ТВ Пинк рекао да једини резултат „обојене револуције“ треба да буде рушење власти на улици, мимо избора.

–Промена власти мора да се деси, јер велике силе имају своје интересе. То нису интереси Србије. – рекао је Вулин, бивши министар одбране, унутрашњих послова и некадашњи директор Безбедносно-информативне агенције.

Вулин је као своју највећу политичку грешку навео то што није усвојен закон о страним агентима.

Без тог закона, како је навео, није познато ко финансира кога, те како се расподељује новац из страних извора.

Према мишљењу Вулина, свака „обојена револуција“ има четири тачке.

Прву тачку, како је навео, чини невладин сектор, који прими новац и онда га дистрибуира за „обојену револуцију“.

Потом следи негирање резултата власти тако што се тврди да све што уради власт није добро, а ако је нешто добро, онда се наводи да то није урадила власт.

Трећа фаза је избор некога ко ће да води „обојену револуцију“, а то је, према речима Вулина, по правилу агент под безусловном страном контролом.

Вулин је додао да четврту фазу представља омасовљење протеста.

Према његовим речима, пуно малих тачака треба да се обједини „кроз изазвање инцидената“, стварање атмосфере да је земља на ивици грађанског рата, да су сви на улици и да се власт служи насиљем.

–Ми смо сада на трећем кораку, чека се кога ће изабрати за вођу. – оценио је Вулин.

Према његовим речима, када би се слушали „ови на улици“, Србија би била у позицији Молдавије, која је задужена, а нема гас.

–Зашто ми имамо гас? Зато што нисмо увели санкције Русији. зашто нисмо увели санкције Русији? Зато што је то одлука председника Александра Вучића. – рекао је Вулин, који је оценио и да би Србија, када би на власти били они који су данас на протестима – признала Kосово, ушла у НАТО и увела санкције Русији.

Вулин је изнео низ оптужби и на рачун појединих драмских уметника, професора и новинара, помињући посебно Динка Грухоњића и његове наводне антисрпске ставове.

Према речима Вулина, тражио је да се Грухоњић избаци са Филозофског факултета у Новом Саду.