Четници генерала Драже Михаиловића током Другог светског рата сарађивали су са Немцима и другим окупаторима, представља опште место комунистичке пропаганде. Штавише, и данас, када су многе информације доступне, добар део тзв. обичног света сматра да је ту “било нечега”. Документа и фотографије које комунисти објављују да би поткрепили своју лажну пропаганду, своде се на три сегмента:
- У већини случајева ради се о доказаним фалсификатима.
- Као други сегмент комунистичке пропаганде представља подло изокретање чињенице да су Генерал Дража Михаиловић и његови официри преговарали више пута са Немцима (Дража два пута), али то су били преговори са непријатељем, којих има у сваком рату. Најбесмисленије је то што ти преговори уопште нису били тајна, напротив. Дража се 11. новембра 1941. састао са Немцима у селу Дивци код Ваљева, о чему су југословенска избегличка влада у Лондону и Енглези били обавештени и пре и после састанка. Вест о преговорима пренео је чак и радио “Би-Би-Си” 12. новембра, с похвалама Дражи за достојанствено и храбро држање пред моћним окупатором.
- Комунисти намерно не праве разлику између четника генерала Драже Михаиловића и четника војводе Косте Пећанца. Пећанчеви четници су августа 1941. прихватили двоструку игру са Немцима. Али, у њихове јединице Немци нису имали поверења, па су их расформирали до краја 1942. године.
С друге стране, комунисти крију сопствену сарадњу са Немцима и усташама. Постоји низ извештаја немачке Групе “Бадер”, као и самог генерала Бадера Берлину, о сарадњи комуниста (2. пролетерска бригада) са усташком Црном легијом, у борби против четника пролећа 1942. у Источној Босни. Изасланици вође комунистичких паравојних формација, Ј. Б. Тита, пролећа 1943. године потписали су споразум са Немцима о заједничкој борби против четника и Енглеза, током очекиваног енглеског искрцавања на јадранску обалу.
Тако нешто на четничкој страни једноставно није могло да се деси. Од почетка до краја четници су се борили против Сила осовине, што потврђује низ докумената и фотографија коју видите.
На фотографији се налазе Немци који заробљавају четнике Јаворског корпуса у Операцији ”Копаоник”, октобра 1942. Шест четника су обесили у Рашкој, а три су стрељали у селу Плешин. Оваквих фотографија постоји на десетине.
Због опште цензуре на интернет небу, Националист можете пратити и на следећим мрежама: